Zlepšení pokožky pomocí medové masáže: Jak na to?

Zlepšení pokožky pomocí medové masáže: Jak na to?

O co jde u medové masáže?

Ahoj, jmenuji se Pavlína a dnes vám chci povědět o něčem úžasném, co mi pomohlo zlepšit stav mé pokožky. Je to něco, co si můžete udělat sami doma, a že je to zábava je třešinkou na dortu. Jak tak si vzpomínám, tak si vzpomínám na dobu, kdy jsem poprvé vyzkoušela medovou masáž. Zpočátku mi přišlo absurdní si na pokožku nanášet sladký med, do kterého by se chtěl vrhnout každý medovník v okolí. Avšak s překvapením jsem zjistila, že výsledky byly okamžité a ohromující.

Medová masáž je terapeutická technika, která využívá léčivých vlastností medu. Med je známý pro své antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou výrazně zlepšit stav pokožky. Kromě toho, med také hydratuje a zjemňuje pokožku, díky čemuž je tento starodávný léčebný přípravek ideální způsob, jak zacházet s některými běžnými problémy s pokožkou.

Historie medové masáže

Ale než se pustíme do toho, jak provést medovou masáž, pojďme si trochu povídat o historii. Vím, že to možná zní trochu nuda, ale věřte mi, je to docela zajímavé! Medová masáž nebo medové ošetření pokožky není žádná novinka. Její kořeny sahají až do starověkého Egypta, kde i samotná Kleopatra prý používala med na své královně hodné pokožce. Dokonce i v tradiční čínské medicíně byly medem léčeny a šetrně ošetřovány různé kožní nemoci a poruchy.

Stojí za zmínku, že kvalita medu záleží. Když vybírám med pro svoji medovou masáž, snažím se vyhýbat levným náhražkám a snažím se najít ten pravý, nefiltrovaný a nezpracovaný med. Jak se říká, v tom nejlepším je vždy nejméně cukru a nejvíce zdraví. Přál bych si, abych byla včelařka tak jako moje babička. Během svých návštěv jsem vždy měla příležitost vyzkoušet ten nejčerstvější a nejkvalitnější med přímo z úlu. Přiznám se, že ten vzpomenutý med mi chybí, ale naštěstí mám ve svém okolí dostatek míst, kde si mohu zakoupit prvotřídní med.

Proč je medová masáž tak účinná?

Je několik důvodů, proč je medová masáž tak účinná. Není to jen kvůli všem těm úžasným vlastnostem medu, o kterých jsem se zmínila. Je to také díky technice medové masáže, která pomáhá odstraňovat toxiny z pokožky a zlepšuje průtok krve. Kdo by si pomyslel, že něco tak jednoduchého, jako je přikládání medu na pokožku, může mít tak mocný vliv na zdraví a vzhled pokožky? Já rozhodně ne, než jsem to sama vyzkoušela.

Kromě toho, medová masáž také povzbuzuje produkci kolagenu, který je klíčový pro pevnost a pružnost pokožky. Když jsem poprvé slyšela o této technice od svého estetika, myslela jsem, že to je jen další módní vlna. Ale když mi pak představil výhody a vysvětlil mi, jak to funguje, byla jsem zvědavá. A co víte? Jsem ráda, že jsem dala této technice šanci!

Jak si udělat medovou masáž?

Medovou masáž si můžete udělat v pohodlí svého domova. Já to obvykle dělám v koupelně, aby se mi med neroztekla po celém domě. Pojďme si projít postup, který mně pomohl zlepšit stav mé pokožky. Nejdříve si na čistou pokožku naneste tenkou vrstvu medu. A pak začne ta medová masáž. Masírujte pokožku krouživými pohyby. Tím se med lépe vstřebá do pokožky a zároveň podporuje cirkulaci krve. Po masáži med nechte na pokožce alespoň 15 minut a poté opláchněte teplou vodou. Pokud máte citlivou pokožku, můžete med zředit vodou, aby nedocházelo k přílišnému dráždění.

Je důležité pamatovat na to, že jako u všeho, i při medové masáži platí jedno pravidlo - méně je někdy více. Abyste předešli podráždění pokožky, doporučuji medovou masáž provádět nejvýše 2x týdně. Co se týče délky trvání jedné medové masáže, tak zde záleží na individuálních preferencích a na tom, jak si pokožka masáž "užívá". Já osobně provádím medovou masáž zhruba 10-15 minut.

Jaké jsou další výhody medové masáže?

Možná by vás také mohlo zajímat, jaké další výhody může medová masáž přinést. A je toho spousta! První a nejdůležitější jsem již zmínila - medová masáž výrazně zlepšuje stav pokožky. Pomůže snížit akné, zpomalí stárnutí pokožky a dodá jí zářivý a zdravý vzhled.

Medová masáž ale přináší i další výhody. Pomáhá uklidnit a relaxovat. Je to skvělý způsob, jak si příjemně dopřát trochu 'já' času, odstresovat se a zapomenout na starosti dne. Kdo by to do medu řekl, že? Ale opravdu, zkuste to a uvidíte, že se vám bude líbit.

Jakékoli otázky nebo pochybnosti, které byste měli o medové masáži, neváhejte se na mě obrátit. Jsem tu, abych vám pomohla na vaší cestě ke krásné a zdravé pokožce. Budu se těšit na vaše zpětné vazby a na slyšenou příště!

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Pavlína Křivánek

Pavlína Křivánek

Jsem majitelkou a hlavní terapeutkou v masážním salonu. Má dlouholetá praxe a odborné znalosti mě dovedly k vlastnímu podnikání v oblasti masáží. Kromě mého každodenního zaměření na poskytování terapeutických a relaxačních masáží, také ráda píšu o různých technikách masáže a jejich přínosu pro zdraví člověka. Miluji práci s lidmi a jsem hrdá, že můžu pomáhat lidem cítit se lépe a zdravěji.

Komentáře

Odeslat komentář