Vše, co jste chtěli vědět o tantrické masáži

Vše, co jste chtěli vědět o tantrické masáži

Počátky tantrické masáže

Narazili jste někdy na pojem tantrická masáž a zaujalo vás, co to vlastně znamená? Jakub je na tom stejně jako vy a rozhodl se nahlédnout pod pokličku tohoto fascinujícího světa. Na své cestě za poznáním jsem narazil na řadu zajímavých faktů a chtěl bych se o ně s vámi podělit.

První zmínky o tantrické masáži pocházejí z období 5. až 9. století n. l. z Indie a později se rozšířila do východní Asie. Lze říci, že tento typ masáže je hluboce zakotvený v duchovních tradicích a zasahuje do našeho nejhlubšího já. Je to technika, která v sobě spojuje tělo a ducha a pomáhá nám najít harmonii mezi těmito dvěma prvky. Jak jsem zjistil, tantrická masáž není jen o sexu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je to spíše o energii, kterou máme uvnitř nás a kterou můžeme prostřednictvím této masáže propustit.

Co je tantrická masáž

Jak už jsem zmínil, tantrická masáž je více než jen technika pro výměnu sexuální energie. Je to nástroj pro dosažení hlubšího připojení k sobě samému a k okolnímu světu. Tantrická masáž kombinuje prvky jógy, bioenergetiky a sexuální terapie s využitím dychových technik a doteku.

Při tantrické masáži masér zájemci pomáhá přesunout jejich sexuální energii z dolní části těla do horní části, což umožňuje větší tok energie v celém těle. Cílem je dosáhnout stavu, kdy se cítíte naprosto uvolněně a zároveň plní energie a vitality.

Výhody tantrické masáže

Možná si myslíte, že tantrická masáž je jen další trend na poli wellness. Ale já jsem zjistil, že má řadu fyzických i duševních výhod. Pro jednoho z mých kamarádů byla tantrická masáž cestou, jak se léčit z traumatického zážitku. Vzápětí jsem se začal více zajímat o to, jaké další výhody může tato masáž nabídnout.

Fyzické výhody mohou zahrnovat zlepšení cirkulace krve, zlepšení flexibility a svalového tonusu, zlepšení pokožky a dokonce úlevu od bolesti. Na duševní úrovni může tantrická masáž zlepšit sebevědomí, zvýšit uvědomění těla, pomoci v boji proti stresu a úzkosti a posílit vztahy. Přesto, jak jsem zjistil, výsledky se mohou lišit v závislosti na tom, jak je masáž prováděna a na vašem individuálním zdravotním stavu.

Jak se připravit na tantrickou masáž

Když jsem se rozhodl, že to vyzkouším, uvědomil jsem si, že je třeba se na tantrickou masáž připravit. Nejde jen tak přijít a doufat, že to půjde samo. Je třeba výběru vhodného maséra a místa věnovat patřičnou pozornost. Měli byste se také připravit na to, že to může být pro některé z vás velmi intenzivní zážitek, a možná budete muset čelit některým svým emocionálním blokům.

Klíčem je být vůči sobě upřímný a mít otevřenou mysl. Konkrétně byste měli přijít v čistém oblečení, ideálně volném a pohodlném, a mít s sebou několik látek na otření oleje. Mějte na paměti, že pokud jste nervózní, můžete to probrat se svým masérem před zahájením masáže.

Průběh tantrické masáže

Průběh tantrické masáže se může lišit v závislosti na konkrétní škole nebo tradici, které masér sleduje. Všeobecně lze říci, že masáž začíná úvodním rituálem, který může zahrnovat dechové cvičení a meditaci. Poté následuje samotná masáž, která obvykle zahrnuje hladké a jemné pohyby po celém těle, míchání energie a stimulaci určitých bodů na těle.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že cítíte vlnu energie proudící vaším tělem a dojde k posílení všech smyslů. Je to takový jemný dotek, který vám zhojí tělo i duši. Je to zcela odlišné od běžné masáže, kterou známe.

Závěrem

Tantrická masáž rozhodně není pro každého. Některí z vás mohou považovat za příliš intimní nebo dokonce za tabu. Ale pro ty z vás, kteří chtějí prozkoumat hlubší vrstvy své mysli a těla, může být tantrická masáž cenným nástrojem. Mým cílem bylo vás seznámit s tím, co to je, jak vypadá a co může přinést.

Já osobně jsem si svou zkušenost s tantrickou masáží užil a rozhodně ji doporučuji k vyzkoušení. Je to způsob, jak se dostat hluběji do sebe a zažít něco nového. Tak proč to nezkusit?

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Jakub Brázda

Jakub Brázda

Jsem masér s odbornou znalostí v oblasti masážních salonů, který pracuje v luxusním wellness centru v Brně. Mým hlavním úkolem je poskytovat klientům ty nejlepší terapie a masáže, aby se cítili uvolněně a vyrovnaně. Věnuji se také psaní odborných článků a blogů o masážích a wellness technikách, které může kdokoli využít k zlepšení svého zdraví a pohody. Jsem vášnivým plavcem a miluji kreslení. Když nejsem v práci nebo když nepíšu, rád trávím čas se svou rodinou a mými mazlíčky.

Komentáře

Odeslat komentář