Co očekávat od své první masáže lávovými kameny

Co očekávat od své první masáže lávovými kameny

Úvod do světa masáží lávovými kameny

Možná se ptáte, co vás čeká při vaší první masáži lávovými kameny? Není to jako být upálen zaživa, nebo to je příjemné a uvolňující, jak to tak často slyšíme? No, dnes jsem tady, abych vám poodhalil závoj nejistoty a odhalil příjemnou side masáže lávovými kameny. Je to něco úplně odlišného. Masáž lávovými kameny je kombinací horké terapie a uvolňujících masáží. Kameny používané při této masáži jsou obvykle bazaltové, což jsou velmi husté a nesmírně hladké kameny.

Průběh masáže lávovými kameny

Teď mě možná máte za trochu blázna, protože jak může teplý kámen ulevit mému bolavému tělu? Nejsem žádný odborník, ale přesto vám to rád objasním. Masér začne tím, že kameny zahřeje na předem určenou teplotu. Pak kameny rozmístí po vašem těle, kde působí jako rozšíření rukou a prstů maséra. Toto zvýšené teplo kamenů pomáhá uvolnit napětí v těle, zatímco masér pracuje na svalových uzlích.

Pocit během masáže

Asi si představujete, jak se potím, zatímco ty horké kameny pálí mé tělo. Ale nebojte se, není to tak, jak si to možná představujete. Pocit během masáže lávovými kameny je opravdu úžasný. Je to, jako byste byli obalení v hřejivém dečku. Kameny jsou teplé, ale ne horké. Jejich teplota je obvykle kolem 37-39 stupňů Celsia, což je stejně teplé jako lidské tělo. Takže i přesto, že jsou kameny teplé, nedochází k žádnému pálení.

Výhody masáže lávovými kameny

Je spousta výhod spojených s masáží lávovými kameny, avšak jednou z největších je určitě to, jak hluboko do těla teplo proniká. Teplota kamenů pomáhá uvolnit svalové napětí mnohem rychleji než během klasické masáže. Nejenže pomáhá uvolnit napětí ve svalech, ale také zlepšuje krevní oběh. To vede k lepšímu zásobování buněk kyslíkem, což vede k rychlejšímu uzdravení svalů po náročném cvičení nebo po dlouhém dni v práci.

Rady pro první masáž

Moje první rada? Relaxujte. Po celou dobu masáže se snažte uvolnit a povolit tělo. Nechte svůj dech volně proudit a snažte se plně soustředit na pocity, které masáž vyvolává. Pokud máte pocit, že je kámen příliš horký, neváhejte a řekněte to masérovi. Je důležité, abyste se cítili během celé masáže pohodlně.

Fakta a tipy o masáži lávovými kameny

Mimochodem, víte, že bazaltové kameny, které se používají během masáže, jsou výsledkem vulkanické aktivity? Jsou to pravé "dárci" přírody. Právě ony dokáží skvěle udržet teplo a jsou většinou velmi hladké. Nemusíte mít obavy, že by vám způsobily nepříjemnosti nebo bolest. Tyto kameny jsou obvykle udržovány v teplé vodě, aby byly při kontaktu s vaší kůží perfektně teplé.

Příběh ze svého života

Jsem veselý táta dvou úžasných dětí, Vlastimila a Bohdany. Jednoho dne, po náročném dni v práci, jsem se rozhodl zajít na masáž lávovými kameny. Byl jsem docela nervózní, protože jsem nevěděl, co očekávat. Když jsem ale ležel na masážním stole s horkými kameny rozloženými po celém těle, najednou se všechno světlo a zvuk vytratilo a já jsem byl ponořen do hlubokého uvolnění a klidu. Byla to jedna z nejpohodovějších a nejuvolňujících zkušeností, které jsem kdy měl. Když jsem přišel domů, byl jsem tak uvolněný a obnovený, že jsem dokázal plně vstřebat veškerou energii a radost, kterou moje děti ze sebe vyzařovaly. Bylo to jedno z nejlepších odpolední, které jsem kdy strávil s nimi. A rozhodl jsem se, že budu chodit na masáže lávovými kameny pravidelně.

Tak už to víte - jestli hledáte způsob, jak se zhluboka uvolnit a osvěžit, určitě vyzkoušejte masáž lávovými kameny. Nejenže vás uvolní a obnoví vaše energie, ale také vám pomůže lépe pochopit své tělo a to, jak se o něj starat. A kdo ví, možná si i vy zamilujete tento unikátní zážitek stejně jako já.

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Ladislav Novotný

Ladislav Novotný

Jsem odborník na masáže a vlastním několik masážních salonů v Brne. Každý den se snažím nejen pomáhat lidem cítit se lépe, ale i učit je, jak se o své tělo lépe starat. Ve volném čase rád píšu články o různých technikách masáží a sdílím své zkušenosti a rady. Moje práce je mojí vášní a jsem hrdý na to, co jsem dosáhl.

Komentáře

Odeslat komentář