Jak si udělat domácí anticelulitidní masáž

Jak si udělat domácí anticelulitidní masáž

Proč potřebujeme anticelulitidní masáž?

Ah, celulitida, je to něco, s čím jsme mnohé z nás seznámily. Ty malé propadlinky a vypouklé pomerančové kůžičky, které se objevují téměř jakoby z ničeho, zejména na stehnech a hýždích. Víte, že až 80-90% žen má celulitidu v nějaké formě? Ale nebojte se, nejste v tom sama. Kromě cvičení a stravování je zde ještě jeden pomocník v boji proti celulitidě - anticelulitidní masáž. A co je na tom nejlepší? Tuto masáž si můžete udělat i doma, a to úplně jednoduše a levně!

Jestliže se chcete pustit do boje s celulitidou, nejdříve se musíte naučit, jak na to. Při masáži proti celulitidě ovlivňujete krevní oběh a lymfatický systém, což může pomoci při odstraňování toxínů a přebytečné vody z těla. Anticelulitidní masáž také rozpouští tukové buňky, které způsobují vzhled "pomerančové kůže". Dobrou zprávou je, že svoji anticelulitidní masáž můžete provádět pravidelně bez nutnosti platit drahé terapie v salonu.

Co budete potřebovat pro domácí anticelulitidní masáž

Pokud jste se rozhodli provést anticelulitidní masáž doma, budete potřebovat několik základních věcí. Za prvé, budete potřebovat přírodní masážní olej. Mohou to být například kokosový, olivový, nebo mandlový olej. Dále, budete potřebovat kvalitní masážní štětec nebo speciální anticelulitidní hůlku. Těmto pomůckám se občas říká masážní „chlebíčky“, a věřte mi, jsou to opravdové zázraky!

Použití přírodních olejů je skvělé, protože jsou bohaté na vitamíny a minerály, které jsou pro naši kůži prospěšné. Navíc, mnoho z nich má hydratační a vyživující vlastnosti, které pomáhají obnovit pružnost a pevnost kůže. Pamatujte, že kvalitní masáže vyžadují kluzký povrch, takže olej je zde klíčový.

Jak provádět správně domácí anticelulitidní masáž

Teď, když máte vše, co potřebujete, můžete začít s masáží. Před začátkem se doporučuje udělat si teplou sprchu nebo koupel, která pomůže otevřít póry a umožní oleji lépe proniknout do kůže. Po sprše nebo koupeli, naneste olej na kůži a začněte masírovat oblasti, kde se vyskytuje celulitida.

Masáž by měla začínat lehkými kruhovými pohyby směrem ke srdci. Poté pokračujte s pravidelnými stlačovacími a protahovacími pohyby, abyste "rozbili" tukové buňky pod kůží. Tento proces může být na začátku trochu bolestivý, ale vězte, že to je normální. S pravidelným provedením tohoto procesu si na bolest postupně zvyknete.

Speciální techniky pro efektivnější anticelulitidní masáž

Kromě základních technik masáže můžete využít i několik speciálních technik, které jsou mnohdy efektivnější. Jedna z těchto technik je například masáž válečkováním neboli rolováním. Tato technika spočívá v rolování kůže a podkožního tuku mezi prsty nebo s využitím speciálních masážních válců. Mějte na paměti, že i když tato technika může být na začátku bolestivá, je velmi efektivní při ničení tukových buněk.

Další skvělou technikou je použití anticelulitidních krémů a gelů. Tyto produkty obsahují aktivní ingredience, které pomáhají rozpouštět tukové buňky a zlepšovat průtok krve v postižených oblastech. Je důležité však vědět, že tyto produkty nejsou „zázračné“, a jejich použití je pouze doplňkem k pravidelné masáži a zdravému životnímu stylu.

Rady a tipy pro úspěšnou domácí anticelulitidní masáž

Jestliže chcete dosáhnout nejlepších výsledků, je důležité dodržovat několik základních pravidel. Pravidelnost je klíčovým faktorem v úspěšné domácí anticelulitidní masáži. Doporučuje se provádět masáž každý den, nebo alespoň několikrát týdně.

Je také důležité pít dostatek vody. Voda pomáhá odstraňovat toxiny z těla a podporuje zdravý krevní oběh. Při provádění anticelulitidní masáže pokračujte tak dlouho, jak to je pro vás pohodlné, ideálně alespoň 15-20 minut.

Já sama mám skvělou zkušenost s domácí anticelulitidní masáží. Jako běžec jsem si všimla často naražených míst na svých stehnech a hýždích, které se zdály být odolné vůči jakékoli změně, ať už jsem dělala cokoli. Když jsem ale začala pravidelně masírovat tato místa, začala jsem vidět změnu. Postupně jsem zjistila, že moje kuše začíná vypadat hladší a pevnější. Samozřejmě, stále mám "pomerančovou kůži", ale je méně viditelná a méně výrazná. Takže, z mé vlastní zkušenosti vám můžu říci: Nestyďte se za svou celulitidu, bojujte proti ní se vší silou, kterou máte!

Jak vidíte, domácí anticelulitidní masáž může být skvělou a efektivní alternativou k drahým ošetřením v salonech. Buďte trpělivé a pečlivě postupujte podle pokynů. S pravidelnou péčí a vhodnými technikami masáže můžete vidět viditelné výsledky již během několika týdnů. Hodně štěstí v boji s celulitidou a pamatujte, že jste krásné tak, jak jste!

Releted Post

Lenka Foltýnová

Lenka Foltýnová

Jsem odbornice na masáže a provozuji vlastní masážní salón v Ostravě. Miluji svou práci, vytváříme prostor, kde si lidé mohou odpočinout a ulevit od stresu. Ve svém volném čase ráda píši o různých typech masáží a sdílím své zkušenosti a tipy na blogu. Snažím se neustále zdokonalovat své dovednosti a učit se o nových technikách. Mým cílem je pomoci lidem dosáhnout optimálního zdraví a pohody.

Komentáře

Odeslat komentář