Jak se naučit techniky tantrické masáže

Jak se naučit techniky tantrické masáže

Základy tantrické masáže

Mluvíme-li o tantrických masážích, nemůžeme jich hovořit jen jako o technice pro zvýšení sexuálního vzrušení. Je to praktika se hlubokými celistvými principy zahrnujícími vědomí, dýchání a energii. Jakmile jsem se to poprvé dozvěděla, byla jsem naprosto fascinována. Radek o tom taky slyšel, ale byl skeptický. Ale jakmile jsem mu poprvé předvedla, co jsem se naučila z jedné workshopu, pochopil, proč jsem byla tak nadšená.

První, co si musíte uvědomit je, že se jedná o projev lásky a respektu k druhému. Měli byste tuto techniku provádět s plným zaměřením na partnera, jeho tělo a jeho prožitky. Zde nejde o to dosáhnout nějakého cíle, ale jde o cestu a prožitek samotné masáže.

Význam dýchání v tantrické masáži

Představte si, jak ležíte na rovném povrchu, zavřené oči, hluboké dechy. Dýchání je jedním z nejdůležitějších aspektů tantrických masáží. Jen si to připomeňte, když zíráte na západ slunce, nebo když jste například na víkendové procházce s naším psem Maxem v lesích kolem Brna. Rozhodně nechcete, aby vás něco rušilo.

Tantrické dýchání by mělo být hluboké a pomalé, s přítomností v každém výdechu a nádechu. Úkolem partnera, který masíruje, je pomoci druhému osobě uvědomit si své dýchání a naplno ho využít k propojení těla a mysli.

Technika dýchání

Zpočátku může být trochu těžké se soustředit na dýchání, zvláště když jste ve stavu hluboké relaxace. Může být užitečné začít se synchronizovaným dýcháním s partnerem. Radek a já to tak praktikujeme. Začne to tak, že sedím za Radkem, obě naše těla jsou uvolněná a my se soustředíme na náš společný rytmus dýchání.

Příprava na tantrickou masáž

Před samotnou masáží je důležité nastavit správnou atmosféru. Někdy to trvá déle než samotná masáž. A věřte mi, že drobnosti hrají velkou roli. Správné osvětlení, svíčky, vůně, hudba, hebké pocity...

Jako milovnice vůně používám často éterické oleje. V naší domácnosti je oblíbený jasmín a santalové dřevo. Zkoušela jsem různé kombinace, ale tyto dvě vůně jsou v naší domácnosti to pravé ořechové. Když jim přidám pár kapek levandule, můžeme začít.

Nástroje pro masáž

Samotná masáž vyžaduje použití oleje. Je důležité, aby olej byl přírodní a vhodný pro vaši pokožku. Ráda používám mandlový olej pro jeho jemnost a výživné vlastnosti.

Techniky tantrické masáže

Poté, co máte vše připraveno, můžete začít s masáží. Je dobré začít pomalými a jemnými doteky, aby se tělo vašeho partnera přizpůsobilo a uvolnilo. Ale pamatujte, změna je tajemství, takže občas zkuste rychlejší a silnější doteky.

Aste se cca. na pět minut na jednu oblast těla, abyste jí mohli dostatečně uvolnit. Nebojte se vést komunikaci se svým partnerem a ptát se, jaké doteky mu vyhovují.

Myslím, že to nejdůležitější je to vzít s lehkostí a nebrat to příliš vážně. Radek mě občas popíchne, když se soustředím příliš moc a zapomenu se usmívat. Ale nezapomeňte, na tváři by měl být neustále úsměv.

Oční kontakt

Velmi důležitou součástí tantrické masáže je také oční kontakt. To vytváří hlubší spojení a umožňuje vám lépe cítit partnera. Radek a já si často zvykneme dávat si zvláštní pohledy, které nám pomáhají lépe se navzájem porozumět.

Konečně, vždy ukončete masáž pomalými a měkkými doteky, které partnerovi umožní se postupně probudit z této nádherné zkušenosti.

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Jsem provozovatelka svého vlastního masážního salónu ve městě Brno. Začala jsem dělat masáže už ve velmi mladém věku a postupem času jsem svoji dovednost zdokonalovala. Dnes se mohu pochlubit více než dvacetiletými zkušenostmi v oboru. Ve volném čase ráda píšu o masážích a doufám, že jednoho dne vydám knihu na toto téma. Mé práci miluji a jsem hrdá na to, že pomáhám lidem cítit se lépe.

Komentáře

Odeslat komentář