Jak na to, aby se miminko snadno vykakalo: Praktické tipy a triky

Jak na to, aby se miminko snadno vykakalo: Praktické tipy a triky

Význam stravy kojící matky

Namoudušku, toto je téma, které je pro spoustu z vás asi jako starý dobrý kamarád. Moje malá Alenka, když byla ještě na světě nováčkem, mi párkrát ukázala, co znamená 'potížky s bříškem'. A víte co? Já jsem zjistila, že to, co jíme my maminky, může mít na tyto drobečkovy miňončíky obrovský vliv. Abych ho zasvětila do tajů mého super jídelníčku proti kolikám, bylo to jako rozluštit tajný kód! Jezte spíše lehčí jídla, vela ovoce a zeleniny a vyhněte se tižkým jídlům, které mohou malému tráviči způsobit nepříjemnosti. A pamatujte, vše s mírou!

Relaxace a odstranění stresu

Jistě, zkusme si představit, jak by to asi bylo, kdybychom byli celou dobu napjatí jako luk. No, táák! Naše tělíčko by asi pořádně protestovalo, ne? Miminka to mají úplně stejně. Když chodíme na špičkách a naše hlavy jsou plné starostí, ti malí mazlíčci to cítí. A stres může vést k tomu, že se střevíčka utáhnou jako uzlíky a odmítnout s láskou vydělat to, co mají. Ujasněte si tady a teď, že pro vaše a malého zdraví, je důležité dýchat, meditovat, pohladit psa Maxe a prostě se zklidnit.

Stimulace trávicího systému miminka

Někdy to naše mimčo prostě potřebuje trochu upumpovat, aby se šlapadla dala do pohybu. Je to jako kdybychom jim chtěli pomoct nastartovat malý motor. Ukažte jim, že jste ta nejlepší mechanikářka pod sluncem! Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak toho dosáhnout, jsou masáže bříška. Delikátně, s láskou a v kruhových pohybech podpořte to malé bříško. A nebo základní pohybová cvičení, jako například 'jízda na kolečku' s malýma nožičkama. Jen pozor, ať to nepřeháníte, jemná péče je klíčová.

Praktické pozice při kojení a krmení

Kdybyste mě viděli, jak jsem kdysi Alenku držela, asi byste si pomysleli, že zkouším nějaké akrobatické triky. Ale věřte mi, že určité pozice mohou fakt zázraky pomoci usnadnit cestu tomu malému jídlu dolů potrubím. Skusme třeba polohu 'přes rameno', kde miminko má hlavičku výš než bříško, což pomáhá airech uhánět ven. Ale pamatujte, každé miminko má své preference, takže nebojte se experimentovat a hledat to, co vaší ratolesti bude vyhovovat.

Důležitá role dostatečného přísunu tekutin

'Pít, pít a zas jen pít,' říkala mi vždycky babička. A ona měla pravdu! A to nejen pro nás, ale i pro naše malé křehké bytosti. Ujistěte se, že pokud vaše malá hvězda už začala s příkrmem, dostatečně se napájí. To pomáhá 'mačkat' ty překážky, co se ve střevíčkách občas zabydlí. Je ale důležité poznamenat, že děti do 6 měsíců věku by měly získávat většinu tekutin z mateřského mléka nebo z kojeneckého mléka.

Přirodní metody a bylinky

A na závěr pohovořme o zázračných bylinkách. Když už máte pocit, že jste vyzkoušeli všechno a stále to není ono, možná se nebojte jemně přidat do hry přírodu. Nemyslím, že byste měli rovnou skočit do lesa pro léčivé byliny, ale spíš navštivte profesionály a poradte se. Třeba kmínový čaj podávaný s velkou opatrností může pomoci uvolnit střevíčka. Jen se ujistěte, že diskutujete jakékoli bylinné doplňky nebo metody s dětským lékařem. To je garance, že děláte to nejlepší pro své pokladíčko.

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Ladislav Novotný

Ladislav Novotný

Jsem odborník na masáže a vlastním několik masážních salonů v Brne. Každý den se snažím nejen pomáhat lidem cítit se lépe, ale i učit je, jak se o své tělo lépe starat. Ve volném čase rád píšu články o různých technikách masáží a sdílím své zkušenosti a rady. Moje práce je mojí vášní a jsem hrdý na to, co jsem dosáhl.

Komentáře

Odeslat komentář