Jak masáž po porodu může zlepšit váš výkon v práci

Jak masáž po porodu může zlepšit váš výkon v práci

Otázky, které máte o masáži po porodu

Každý, kdo prošel porodem, ať už jako rodič, partner nebo dokonce jako lékař, se shodne na jednom: je to jedna z nejnáročnějších zkušeností, které může žena v životě zažít. Není divu, že po takovém výkonu potřebuje tělo nějakou formu regenerace. A tady vstupuje do hry masáž po porodu. Byl jsem svědkem úžasných výsledků, které tato praxe přinesla mé ženě po našem druhém synovi, Vilémovi. Ta úleva a relaxace, kterou pocítila, byla mírou, kterou může opravdu pochopit jen někdo, kdo ji sám zažil.

Hluboké uvolnění a regenerace těla

Masáž po porodu se zaměřuje na posílení a zlepšení těla matky v půlbodovém období. Neměli bychom nikdy ignorovat, jak fyzicky náročná je tato událost. Dojde k mnoha změnám v těle - hormonálních změnách, změnách tvaru těla a dokonce i změnách v pohybovém systému, což vše může vést k bolestem a nepohodlí. Masáže se mohou zaměřit na specifické oblasti těla a pomoci zmírnit tyto potíže. Víte, jak to bývá, když máte pořádně ztuhlý krk z dlouhého sezení u počítače? No, představte si, že vaše tělo prošlo daleko větším zatížením. Proto je tak důležité se o sebe postarat.

Posílení důvěry a sebeúcty

Masáž po porodu může zlepšit nejen fyzický stav, ale i psychické zdraví nové matky. Po porodu může žena ztratit sebevědomí a může se cítit bezmocná. Masáží, otužováním těla a relaxací může nastartovat proces obnovy sebevědomí. Můj přítel, který pracuje jako masér, mi řekl, že když dává masáž po porodu, mnoho matk popisuje, jak se cítí mnohem více „ve svém těle“. To může vést k zlepšení jejich koncentrace a produktivity v práci. Také to může vést k zlepšené komunikaci s kolegy a ke zlepšení jejich pracovního výkonu.

Více energie a lepší nálada

Neexistuje žádný zázračný lék na únavu a stres, které přináší mateřství. Ale masáž po porodu může udělat podstatný okraj na cestě, kterou nová matka musí projít. Masáže mohou aktivovat parasympatický nervový systém, což může vést ke zvýšené energii a lepšímu zvládání stresu. Tato energie a lepší nálada se může velmi rychle projevit v pracovní efektivitě.

Rozvoj smyslu pro sebe a svoje tělo

Pochopitelně, velká část fyzického zotavení po porodu spočívá v obnově svalové síly a flexibility, která může být narušena těhotenstvím a porodem. Masáže mohou pomoci tomuto procesu tím, že zlepšují průtok krve a pomáhají eliminovat toxiny z těla. Navíc je pro nás všechny důležité se cítit v těle dobře, což je obzvláště důležité pro nové matky, které se snaží navrátit do svých pracovních rutin.

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Milan Růžička

Milan Růžička

Jsem odborníkem na masáže a provozuji vlastní masážní salon v Brně. K masážím a wellness oblasti jsem se dostal již na střední škole a tato láska mě nikdy nepustila. Doprovázením klientů na jejich cestě k zdraví a relaxaci se cítím naplněn. Ve volném čase mi dělá radost psaní o masážích, jak pro odborníky, tak pro laickou veřejnost. Moje články se již objevily v několika zdravotnických časopisech a na internetových portálech.

Komentáře

Odeslat komentář