Holistická masáž versus klasická masáž: Co je pro vás lepší?

Holistická masáž versus klasická masáž: Co je pro vás lepší?

Základní rozdíly mezi holistickou a klasickou masáží

Pravda je, že když se řekne "masáž", většina z nás si automaticky představí klasickou masáž. Povídáme si o tom u kafe s kamarádkami, na rodinných sešlostech či dokonce při vyprávění o tom, jak nám Felix škrábl náš oblíbený gauč. Ale co když vám řeknu, že existuje jiná forma masáže, která může být ještě prospěšnější pro vaše tělo a mysl? Ano, mluvím o holistické masáži. Ale co to vůbec je a jaký je mezi ní a klasickou masáží rozdíl? Ať už jste zastánci jednoho nebo druhého, je důležité vědět, co je to za druh masáže a jaké jsou její přínosy. Rozdíly jsou zde, a já vám je ukážu.

Holistická masáž: Celkový přístup k tělu a mysli

Když se bavíme o holistické masáži, narážíme na pojem „holismus“. Holismus je filosofie, která se zaměřuje na celkový přístup k jednotlivci, nejen na jednotlivé části. Holistická masáž tedy nejen odstraňuje svalové napětí a únavu, ale také harmonizuje mysl. Mohla bych vám vyprávět o tom, jak jsem se jednou po náročném dnu snažila uklidnit Alexandra, a jak po příchodu domů ticho a holistická masáž byla jako balsám pro mou duši. Ale to by bylo na delší povídání. Obecně platí, že hlavním cílem holistické masáže je posíleni celkového zdraví a pohody jednotlivce.

Klasická masáž: Zkuste jí říkat „Old School“

Klasická masáž, také známá jako švédská masáž, je jednou z nejznámějších a nejrozšířenějších technik masáže. Její hlavní účel je ulevit od svalového napětí a bolesti, zlepšit krevní oběh a povzbudit tělo. Je to druh masáže, který si většina z nás představí, když si rezervuje ‚relaxační masáž‘. Myslím, že Felix by pukl závistí, kdyby tušil, jakou péči nám naše těla občas dostávají.

Holistická vs Klasická masáž: Srovnání metod

Když se podíváme na holistickou masáž a klasickou masáž vedle sebe, uvidíme, že přístup a techniky používané v obou metodách jsou značně odlišné. Klasická masáž se zaměřuje především na fyzickou stránku našeho těla - svaly, šlachy a klouby. Holistická masáž na druhé straně vidí tělo jako celek a zaměřuje se na integraci těla, mysli a duše. A protože máme v dnešní době tolik stresu a napětí ve svých dnech (ano, i já, místo toho abych si relaxovala, musím řešit Felixovy výstřelky), holistická masáž může přinést mnohem větší ulevu a relaxaci.

Přínosy holistické masáže

Holistická masáž nabízí velké množství přínosů, které mohou pozitivně ovlivnit vaše celkové zdraví a pohodu. Mimo fyzické úlevy může tato forma masáže napomoci k lepšímu prokrvení těla, zlepšení dýchání, snížení stresu a úzkosti, a dokonce i ke zlepšení kvality spánku. A jaké by to bylo, kdybychom mohli spát jako Felix, co? No, to by byla jízda!

Přínosy klasické masáže

Klasická masáž také nabízí řadu přínosů, takže byste ji určitě neměli zatracovat. Pomáhá ulevit od bolesti svalů, zlepšuje krevní oběh a může dokonce pomoci při léčbě určitých zdravotních stavů, jako je například migréna. A věřte mi, když říkám, že po dlouhém dni plném usměrňování Felixových rošťárství a dohánění Alexandra z parku není nic lepšího, než se položit a nechat se hýčkat profesionální masérkou.

Holistická masáž versus klasická masáž: Jakou si vybrat?

A tak jsme se dostali k otázce, která nás všechny zajímá: ‚Jaký druh masáže bych si měl(a) vybrat?‘ No, odpověď není tak jednoduchá. Ale v zásadě bych řekla, že záleží na tom, co očekáváte od masáže a jaké máte osobní potřeby. Pokud chcete zlepšit své fyzické zdraví a cítit se energičtější, mohl by vám vyhovovat klasický přístup. Pokud naopak hledáte více holistický přístup, který vám pomůže uvolnit se na hlubší úrovni a lépe se spojit se svým tělem a myslí, mohl by vám lépe vyhovovat holistický přístup. Ať už si vyberete jakoukoli masáž, pamatujte, že je důležité najít to, co vám nejlépe vyhovuje - tak jako já, když jsem hledala svého dokonalého kocoura a našla Felixe.

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Eva Hrubá

Eva Hrubá

Jsem odbornice na masáže a provozuji vlastní masážní salon. Studovala jsem různé druhy masáží a terapeutických technik. Kromě své práce v salonu také ráda píšu o masážních technikách a doporučuji nejlepší techniky pro různé potíže. Miluju svoji práci a usilovně se snažím pomoci svým klientům cítit se lépe a být zdravější.

Komentáře

Odeslat komentář