Jak těhotenská masáž může zlepšit krevní oběh

Jak těhotenská masáž může zlepšit krevní oběh

Proč se vůbec zabývat těhotenskou masáží?

Jako táta čekající dítě sám čelím mnoha otázkám a těžkostem, kterými prochází moje těhotná partnerka. Jedním z nejpoužívanějších nástrojů k ulevění od těchto nepohodlí – a to i pro mě – je těhotenská masáž. Můžete se ptát, proč by se muž jako já zabýval takovým tématem. Pravda je, že hledám způsoby, jak podpořit moji partnerku a přinést jí úlevu v tomto důležitém cípu našeho života. A mnoho z těchto metod, jako je těhotenská masáž, se ukázaly být užitečné i pro mě.

Pochopení procesu těhotenské masáže

Těhotenská masáž je speciální typ masáže určený k ulevění od některých nepohodlí spojených s těhotenstvím. Víceméně spočívá v mírném tlaku na specifické body na těle, které jsou v těhotenství obzvláště vystaveny napětí. S těhotenskou masáží jsem se setkal poprvé, když jsme čekali naši první dceru, Věru. Bylo to úžasné dobrodružství a s tím přišlo mnoho překvapivých zjištění, a to i týkající se zlepšení krevního oběhu. Neplánuji se stát masérem, ale pochopení procesu přineslo jiné výhody, například umožňilo mi lepší podporu partnerky.

Těhotenská masáž a krevní oběh

Chvíle strávené na těhotenské masáži jsou pro budoucí matky časem regenerace a relaxace. Ale vedle příjemných pocitů z masáže přichází i konkrétní fyziologické výhody, například zlepšení krevního oběhu. Představte si to jako olejovou lázeň pro vaše svaly a orgány. Při masáži se zvyšuje průtok krve do masírované oblasti, což znamená, že tam proudí více živin a kyslíku. To je obzvlášť důležité pro nastávající matky a jejich děti. Je jako byste přidali extra pruh na dálnici, aby se zjednodušil dopravní tok a usnadnilo se odstranění blokád.

Jak provádět těhotenskou masáž

Někteří z nás nemají zkušenosti s masáží, takže je možná přirozené se cítit trochu nervózní při myšlence na to, že postavíme své ruce na bříško naší milované. Ale není důvod k obavám! Existuje několik jednoduchých technik, které můžete vypracovat až do profesionální úrovně. To neznamená, že se stanete masérem přes noc, ale je to něco, co můžete dělat pro svoji partnerku, a ona to bude určitě ocenit. Nevím o vás, ale když mohu udělat něco, co přináší úlevu a radost mým blízkým, je to skvělý pocit. Je to jako když se starám o našeho papouška Karla a naši kočku Lunu; je to forma péče, kterou může každý z nás poskytnout.

Příběh meu: moje seznámení s těhotenskou masáží

Moje první zkušenost s těhotenskou masáží přišla, když jsme čekali našeho prvního potomka, Věru. Bylo to cítit divoké, skvěle zastrašující a absolutně zvláštní období našeho života. Pro mě bylo užitečné najít nějaký způsob, jak mohu být v tomto chaosu užitečný, a těhotenská masáž byla jedním z těch způsobů. Ochotně jsem se naučil některé techniky a byl jsem překvapen, jak moc jsme si oba užívali tyto chvíle klidu a spojení. Myslím, že bylo důležité, že jsme se v tomto přístupu ocitli společně, namísto toho, abych seděl stranou a nechal ji, ať se s tím všechním vypořádá sama.

Buďte proaktivní a zkuste to

Moje rada pro každého, kdo čeká dítě, je být proaktivní a vyzkoušet těhotenskou masáž. Nejen kvůli všem zmíněným výhodám, ale také kvůli konektivitě a podpoře, kterou to poskytuje vaší partnerce. Nemusíte se bát ovládnout umění masáže, jde o to, že jste tam a jste přítomni. A kdo ví, možná se stane maličkost, na kterou se budete těšit stejně jako já. S praxí a trpělivostí může masáž pomoci posílit vaši vazbu a zároveň přinést celou řadu zdravotních výhod. Tak proč to nezkusit?

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Jakub Brázda

Jakub Brázda

Jsem masér s odbornou znalostí v oblasti masážních salonů, který pracuje v luxusním wellness centru v Brně. Mým hlavním úkolem je poskytovat klientům ty nejlepší terapie a masáže, aby se cítili uvolněně a vyrovnaně. Věnuji se také psaní odborných článků a blogů o masážích a wellness technikách, které může kdokoli využít k zlepšení svého zdraví a pohody. Jsem vášnivým plavcem a miluji kreslení. Když nejsem v práci nebo když nepíšu, rád trávím čas se svou rodinou a mými mazlíčky.

Komentáře

Odeslat komentář