Regenerační masáž pro zlepšení nálady

Regenerační masáž pro zlepšení nálady

Co to je regenerační masáž?

Regenerační masáž, moji milí přátelé, je něco jako malý zázrak pro naše tělo. Tato technika působí na naše tělo tak, že podporuje jeho přirozené sebehojení pomocí skučených tlaků a tahů na specifické body. Myslím, že všichni souhlasíme, že žijeme ve světě, který je neuvěřitelně rychlý a stresový, a tak je důležité věnovat se sami sobě a svému blahu pravidelně. A toto je přesně to, co regenerační masáž nabízí.

Výhody regenerační masáže

Regenerační masáž je úžasné cvičení, které mají celou řadu výhod. Jakýsi multitasker v oblasti wellness - jako zázračný nástroj, který může léčit tělo, zlepšovat náladu a dokonce i pomoci s nespavostí. Kdo by nechtěl trochu toho všechno, že ano? Ať už jste sportovec nebo lidé jako já, kteří většinu dne stráví sedět u počítače, regenerační masáž je tu pro vás. Sama jsem zjistila, že po této terapii se cítím oživená, revitalizovaná a bohužel i trochu ospalá. Ale to je jen proto, že jsem tak uvolněná, že jsem připravena jít rovnou do postele!

Regenerační masáž a emoce

Nyní, abychom se dostali k jádru věci, jak to všechno souvisí s naší náladou? No, regenerační masáž zahrnuje techniky, které pomáhají uvolnit napětí v těle, které je často spojeno se stresem a úzkostí. A uvědomme si, že tělesné napětí a špatná nálada jdou ruku v ruce jako dva neochotní tančící partneři. Myslíte, že by se někdy oddělili? Ach ne, zůstanou spolu tancovat pořád. Proto regenerační masáž může být skvělým nástrojem, pokud máte depresi, úzkost nebo trpíte emočním stresem.

Samo-masáž versus profesionální masáže

Ne, ne každý z nás má peníze ani čas navštěvovat pravidelně masérky, ale dám vám tip, můžete si dělat regenerační masáž i doma sami. Ano! Pokud považujete masáž za luxus, který si nemůžete dovolit, nezoufejte. Připravila jsem pro vás skvělé návody na to, jak si můžete sami udělat domácí masáže. Jsou jednoduché, efektivní a nemáte žádný důvod je nezkusit.

Regenerační masáž doma

O to tu jde, to je klíč k úspěchu. Už žádné výmluvy. Protože si můžete naplánovat vlastní regenerační masáž doma kdykoli budete chtít a jak často budete chtít. A nezapomeňte, že stačí jen pár minut denně. Pravidelnost je důležitější než délka. Takže si vzít pět minut třeba před televizorem, když děti usnou, nebo před spaním, je nebude dělat problém, že? Rozhodně k tomu doporučuji použít nějaký dobrý masážní olej. Později vám dám tip na několik oblíbených.

Vhodné techniky a tipy pro domácí masáže

Zde jsou některé z mých oblíbených technik, které můžete použít během své domácí masáže. První je technika zvaná "přítlak". U této techniky jednoduše kruhově masírujete oblast, která je napnutá nebo bolí. Další technikou je "tření". U této techniky používáte pevný tlak a rychle třete oblast mezi svými prsty. Poslední technikou je "klepání". U této techniky jemně klepáte na oblast svými prsty, jako kdyby jste hráli na bubínek. Všechny tyto techniky jsou velmi učinné a pomohou uvolnit napětí ve vašem těle.

Oleje a krémy pro regenerační masáž

Na závěr bych vám chtěla doporučit pár oblíbených masážních olejů. Pokud jste jako já a milujete kokos, pak je kokosový olej perfektní volbou. Je neutrální, jemný na kůži a skutečně se do ní pěkně vstřebává. Já osobně miluji i olej z pšeničných klíčků. Má anti-ageing vlastnosti, je bohatý na vitamíny a je velmi hydratační. Nakonec, pokud hledáte přírodní relaxační prostředek, pak je levandulový olej to pravé. Je známý svými anti-stresovými vlastnostmi a skvělým relaxačním účinkem.

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Jsem provozovatelka svého vlastního masážního salónu ve městě Brno. Začala jsem dělat masáže už ve velmi mladém věku a postupem času jsem svoji dovednost zdokonalovala. Dnes se mohu pochlubit více než dvacetiletými zkušenostmi v oboru. Ve volném čase ráda píšu o masážích a doufám, že jednoho dne vydám knihu na toto téma. Mé práci miluji a jsem hrdá na to, že pomáhám lidem cítit se lépe.

Komentáře

Odeslat komentář