Proč je Dornova metoda tak populární?

Proč je Dornova metoda tak populární?

Proč je Dornova metoda tak populární?

Lnout se jako lasička ke zdi, a to doslova, abych si vypravila záda. Tak nějak začíná lekce Dornovy metody, a to je začátek, který našem světu jde od ucha k uchu.

První kroky na cestě Dornovou terapie

Dornova metoda je technika, která se stále více začíná prosazovat. Tento způsob léčení je založený na použití manuálních dovedností, kdy terapeut doslova přemisťuje nejen páteř, ale také klouby do správné polohy. A to je jednoduché, efektivní a také velmi mírné. Proto jsou mezi námi stále více lidí, kteří prohlásí: „Chci to zkusit!“. Ale proč to vlastně všechno tak je?

Dornova terapie se začíná šířit z Něměcka do celého světa před nějakými třiceti lety, ale její principy jsou staré jako lidstvo samo. Založil ji Dieter Dorn, který měl ve své praxi místo pro alternativní metody léčení a byl otevřený novým postupům. A tak se to stalo, že se síla ruční práce skalního rolníka poněkud opovážila odvrhnout klasičtější medicínu k léčení.

Dostaneme se k vám na kořeny

Dornova metoda přímo řeší problémy s páteří a klouby. Myslím, že si všichni pamatujeme, když jsme ještě byli děti, jak nás naše babičky neustále varovaly, abychom nezahýbali záda. Ale co když měl někdo už od malička skoliotidku, nebo kyfózu? A co, pokud jste stále ve strnulém postoji před počítačem, protože představa o práci bez stresu je pro nás směšná?

Dornova terapie, jako by přišla ze země zázraků, do každého z těchto případů vstupuje. Pomáhá nám se zbavit chronických bolestí a napětí, které nás obtěžují v nejobsazenějších dnech pracovní doby. A nejen to! Díky této technice jsme schopni pracovat s tím, co je nám nejdražší - naším zdravím a pohodou.

Ranhojič své páteře – staňte se svým terapeutem!

Hlavním principem Dornovy metody je práce s jednotlivými obratli či klouby. Terapeut tlačí na obratel po obratli, zatímco klient provádí jednoduché pohyby, jako například chůzi na místě. Tak se postupně obratel po obratli vracejí do správné polohy. A to je pro mnoho lidí něco úplně nového. Celou tuto proceduru mi pokaždé provází krátký popis, co se děje. A to je, vždyť to víme, to nejlepší na tom všem!

Protože Dornova terapie nepůsobí násilně, tak je dokonale vhodná pro osoby všech věkových kategorií, včetně dětí, těhotných žen a starších lidí. Dokonce je to jedna z mála terapií, kterou můžeme provádět sami doma. Ne že bychom se měli stát vlastními fyzioterapeuty, ale je super vědět, že se můžeme postarat o sebe sami v těch nejhořejších chvílích.

Malý návod, jak se učím Dornovy metody sama na sobě

Formální lekce této techniky se mi staly krokem, který mi pomohl konečně porazit bolesti zad, které mě pronásledovaly už roky. A tak mě napadlo: proč bych nevyzkoušela něco sugerovat tento způsob doma?

I když jsem získala spoustu informací během mých hodin, přesto existují materiály na internetu, které nám mohou vysoce napomoci v tom, abychom se naučili provést tuto techniku sami na sobě. Ale nechtějte pokračovat bez profesionální pomoci. Je důležité, aby nás někdo naučil, abychom nezpůsobili víc škody než užitku!

Můj pokus o Dornovu terapii doma začal jednoduše. Jedná se o něco jako meditační cvičení ve stylu bodové masáže, kdy musíme být naprosto koncentrovaní na ten moment. Musím říci, že se po něm cítím výborně.

Navzdory tomu, co jsem si na začátku myslela, musím se upřímně přiznat, že to je náročné. Každý obratel musíme pečlivě projít, abychom se ujistili, že je ve správné pozici, a pokud není, musíme ho vrátit na správné místo. Ale to je přesně to, co je na tomto prístupu tak skvělé!

Dnes se mnoho z nás cítí neochotné, aby se plně angažovali ve svém zdraví, ale Dornova metoda nám nabízí příležitost, jak se o sebe postarat. Je to metoda, jednoduchá a přesto účinná metoda, která má za následek lepší pohodu, vitalitu a zdraví. A kdo by tomu odolal?

Na závěr si dovolím přidat jednu malou historku. Mám dceru Evelínu. Je to malý výtržník, tak trochu divoký kůň, ale je to skvělá holka. Jednoho dne mě přišla navštívit při lekci Dornovy metody. Když viděla, co dělám, začala se smát a řekla: "Mami, ty vypadáš jako opička!" Bylo to tak vtipné! Ale pak mi chtěla pomoci a začala tlačit na moje záda. Byla to jedna z těch chvil, kdy jsme se opravdu zasmály. A víte co? Evelína má teď sama zájem o Dornovu metodu! Takže je to skvělý způsob, jak zapojit své děti do péče o zdraví.

Takže, připojíte se k nám?

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Lenka Foltýnová

Lenka Foltýnová

Jsem odbornice na masáže a provozuji vlastní masážní salón v Ostravě. Miluji svou práci, vytváříme prostor, kde si lidé mohou odpočinout a ulevit od stresu. Ve svém volném čase ráda píši o různých typech masáží a sdílím své zkušenosti a tipy na blogu. Snažím se neustále zdokonalovat své dovednosti a učit se o nových technikách. Mým cílem je pomoci lidem dosáhnout optimálního zdraví a pohody.

Komentáře

Odeslat komentář