Jak si užít klasickou masáž na maximum

Jak si užít klasickou masáž na maximum

Proč masáž?

Ah, masáže. Zdá se, že je to jedna ze základních potřeb dospělého člověka, stejně jako spánek, jídlo a Karel můj papoušek, který mě každé ráno budí svým zpěvem. Ale proč si dáváme masáže? Jsou vynálezem minulého století? Nebo se lidé masírují již od pradávna? Když se podíváte na historii, zjistíte, že masáže jsou tu s námi tisíce let. Pravděpodobně ještě dříve než jídlo na kůlu a nekonečné debaty o tom, zda je Tomáš Garrigue Masaryk lepší než Václav Havel. Masáže sloužily k uvolnění stresu, zmírnění bolesti a jako jeden ze základních způsobů, jak se lidé mohli navzájem pečovat v těžkých dobách.

Protože víme, že masáže mají nespočet pozitivních účinků na naše tělo a mysl. Jsou schopné zmírnit stres a úzkost, zlepšit spánek, zvýšit energii a dokonce i zvýšit naše sebevědomí. Kdo by to do nich řekl, že? Ať už si vyberete masáž relaxační, sportovní, nebo třeba jen klasickou, myslím si, že si ji zasloužíme všichni. Já osobně miluji moment, kdy se uvolním tak moc, že začnu snít o tom, že je to Luna, moje kočka, kdo mě masíruje. Ačkoli pak mě vždycky dobudí svými drápky a upomíná se na svou večeři.

Výběr správného typu masáže

Možná se ptáte, jaký typ masáže je ten správný. Já na to vždy odpovídám jednoduše: To je na vás! Existuje tolik různých typů masáží, že si každý může najít tu svou. Můj tatínek například miluje šíjovou masáž, když ho bolí krk po dlouhém dnu stráveném u počítače. Na druhou stranu moje babička miluje reflexní masáž nohou, kterou si dopřává po celodenním procházení se po Brně. A já? Vždy si rád dám masáž zad. Po tom, co celý den píši v sedě.

Ale vždy platí jedno pravidlo. Nezáleží na tom, jaký typ masáže si vyberete, důležité je, aby vám dělala dobře. Takže pokud jste fanoušek thajských masáží, ale nemůžete snést myšlenku, že vás někdo bude kroutit a tahat za ruce a nohy, pak to pravděpodobně není masáž pro vás. Ale pokud jste typ, který potřebuje intenzivní tlak a hlubokou masáž k uvolnění těch nejhůře zatuhlých svalů, pak je to třeba jen to, co potřebujete. Já vám doporučuji vyzkoušet různé typy masáží a zjistit, co vám dělá nejlépe.

Příprava na masáž

Když už víte, jaký typ masáže si chcete dopřát, přichází další důležitá část procesu. Příprava. A ne, nemám na mysli to, že se budete muset oholit nebo se nějak extra oblečt. Jde spíš o to, jak se připravit psychicky. Představte si, že jdete na masáž a myslíte na všechno možné. Na to, co budete vařit na večeři, jaké šaty si obléknete na příští party nebo kolik kuponů máte nevyplacených v sazkové kanceláři. Pak se vám stane to, co se mi stalo minule. Ležel jsem tam a místo relaxace jsem přemýšlel o tom, jaký dárek koupím své přítelkyni k narozeninám.

Před masáží si tedy dopřejte chvilku klidu. Věnujte těch pár minut jen sobě. Vydechnte. Uvolněte se. Zapomeňte na všechny starosti a pečený holub Karla. Já to tak dělám a věřte mi, stojí to za to.

Akce 'masáž' začíná

Až dojdete na místo svého určení, buď je to špičkové wellness centrum nebo kamenná místnost uprostřed lesa s vonícími svíčkami, je důležité si všechno rozmyslet. Myslím tím, že když ležíte na masážním stole a masér vás začne masírovat, neměli byste se omezovat a snažit se uklidnit své tělo. Musíte se uvolnit a nechat maséra, aby dělal svou práci. A nebojte se říct, co vám dělá dobře a co naopak ne. Maséři nejsou vědci s detektory bolesti a nepočítají každý váš výdech. Musíte jim říct, co je pro vás příjemné.

Já si to představuji tak, že jsem na pláži a nechám se hladit slunce. Všimněte si, jak vás masáž uvolňuje a jak vás postupně opouští veškerý stres. Cítíte tu relaxaci? Já taky. A pokud ne, tak se nebojte a řekněte to masérovi. Ona nebo on je tam pro vás. Jsou to profesionálové a dokážou vám pomoci dostat se do toho správného stavu.

Po masáži

Jakmile je masáž u konce, cítíte se pravděpodobně jako nový člověk. Jste uvolnění, plní energie a cítíte se šťastně. Ať už jste si dopřáli ruční masáž, masáž celého těla nebo jen masáž nohou, teď je čas na to, abyste si užili své nové já. Já osobně miluji ten moment, když po masáži vstanu, protáhnu se a zjistím, že se cítím lépe než kdykoli předtím.

Po masáži si dopřejte dostatek vody, abyste doplnili tekutiny. A pokud cítíte nějaké nepohodlí nebo bolest, hned to řekněte masérovi. Na konci konců, chcete z masáže dostat maximum, ne? Vždyť to je důvod, proč jste sem přišli, takže byste měli z masáže dostat to nejlepší.

Tipy na závěr

Na závěr bych vám chtěl dát ještě několik tipů. Před masáží se nedoporučuje konzumovat těžké jídlo. Pokud jste jako já a milujete dobré jídlo, pak si ho dopřejte po masáži. Další věc, kterou je dobré mít na paměti, je, že byste měli přijít předčas. Masáž je relaxační zážitek a pokud přijdete pozdě a budete se muset v rychlosti převlékat a připravovat, nebudete si ji moci naplno užít.

A na závěr bych chtěl říct, že masáže jsou opravdu skvělé. Který jiný způsob léčení a relaxace je po tisíce let stejně oblíbený a účinný? Ať už jste mladí nebo starší, páni nebo dámy, každý si zaslouží občasné hýčkání. Tak si to nezapomeňte dopřát. Protože víte co? Zasloužíte si to. A Karel s Lunou jistě souhlasí.

Sdílení na sociálních sítích

Releted Post

Jakub Brázda

Jakub Brázda

Jsem masér s odbornou znalostí v oblasti masážních salonů, který pracuje v luxusním wellness centru v Brně. Mým hlavním úkolem je poskytovat klientům ty nejlepší terapie a masáže, aby se cítili uvolněně a vyrovnaně. Věnuji se také psaní odborných článků a blogů o masážích a wellness technikách, které může kdokoli využít k zlepšení svého zdraví a pohody. Jsem vášnivým plavcem a miluji kreslení. Když nejsem v práci nebo když nepíšu, rád trávím čas se svou rodinou a mými mazlíčky.

Komentáře

Odeslat komentář