Jak rehabilitační masáž pomáhá při stresu

Jak rehabilitační masáž pomáhá při stresu

Rozumění stresu a jeho dopadu

Jestlipak jsem vám už kdy řekla, jak moc obdivuji tělo? Jeho schopnost regenerace, obranný mechanismus, ale také reakce na stres, to všechno je nesmírně fascinující. A víte, co je na tom nejlepší? To, že každý z nás má k dispozici nástroje pro zvládnutí stresu. Jedním z těchto nástrojů je rehabilitační masáž. Stres je něco, s čím se musíme vypořádat každodenně, ať už je to rychlý svět práce, rodinné starosti, nebo sociální tlak.

Bavíme se o chronickém stresu, který nám dělá nasavrky. Proč? No, naše tělo vytváří hormony stresu, jako je kortizol a adrenalin. Kdo by to byl řekl, že právě tyto hormony ovlivňují naše svaly, svazují je, způsobují bolest, ale i další zdravotní problémy. Jakoby nestačilo, že se nám z toho všeho hroutí psychika, že jo?

Role rehabilitační masáže v tlumení stresu

A tady přichází na scénu rehabilitační masáž. Ta může pomoct ulevit od napětí ve svalech, pokud je správně a pravidelně prováděna. Nezapomeňme, že bez nějaké doby a trpělivosti se nám to bohužel nepodaří. Ale jedno je jisté - když se rozhodnete pro masáž jako část vaší strategie proti stresu, otevřou se vám úplně nové možnosti.

Masáže nejsou jen relaxační rituály, ale také terapie pro naše tělo a mysl. Může zlepšit krevní oběh, ulevit od bolesti, relaxovat svaly a to všechno může vést k lepšímu spánku, což je další klíčový prvek při boji se stresem. No nezní to jako sen?

Typy rehabilitačních masáží účinných proti stresu

O rehabilitačních masážích existují celé knihy, ale zaměřme se na některé, které jsou považovány za účinné při tlumení stresu. Jednou z nich je švédská masáž, svedený mix dlouhých tahů a kruhových pohybů, který povzbudí krevní oběh a uvolní napětí v svalových skupinách. Pak je tu reflexologie, kdy se při masáži zaměřujeme na určité body na nohou, které odpovídají různým orgánům či částem těla.

Hebké tahy Aromaterapie, která se provádí pouze s využitím esenciálních olejů, nejsou jen relaxační, ale také terapeutické. Jóga masáž je kombinací jógy a masáže, která protáhne a uvolní svaly těla. A pak je tu hot stone masáž, kdy se na tělo umístí horké kameny a pokračuje se masáží. A víte, co je na tom nejlepší? Že všechny tyto masáže jsou zábavné a smyslné zároveň. Tak co, kterou si vyberete?

Jak začít s rehabilitační masáží

Pro začátek doporučuji najít odborníka. Někdo, kdo má zkušenosti, lépe rozumí vašemu tělu a ví, jak postupovat, aby dosáhl požadovaných výsledků. Důležité je informovat svého terapeuta o vašem zdravotním stavu a jak se cítíte.

Protože, jak jsem již zmínila, masáž by měla být součástí vaší celkové strategie proti stresu, podívejte se, jak ji můžete začlenit do vašeho životního stylu. Třeba tak, že si najdete čas na pravidelné sezení, nebo si uděláte doma speciální místo pro relaxaci a masáže.

Rady a tipy pro maximální užitek z rehabilitační masáže

Dopřejte si dostatek času před a po masáži. Pijte hodně vody, aby se vaše tělo zbavilo toxinů. Také se vyhněte kofeinu a alkoholu. Před masáží byste měli jíst velmi lehké jídlo, abyste se cítili lehčí a relaxovanější.

Masáže mohou vyvolat různé emoce, tak s tím počítejte. To je úplně normální, protože se z vašeho těla uvolňují nahromaděné emoce. Povídejte si se svým masérem, pokud vás něco trápí nebo máte na něco otázku. Bez komunikace by to prostě nešlo.

Příběh ze života Ivety

A teď dovolte, abych s vámi sdílela svůj příběh. Během jednoho obzvláště stresujícího období v mém životě jsem byla doslova na pokraji. Šla jsem na rehabilitační masáž a abych byla upřímná, nečekala jsem nějaké dramatické rozdíly. O to větší překvapení pro mne bylo, že po první masáži jsem se cítila lépe jak fyzicky, tak mentálně.

Byla to pro mě přímo zázračná změna. Začala jsem pravidelně chodit na masáže a postupně se mi začalo dařit lépe nejen v práci, ale i v osobním životě. Své zkušenosti sdílím s vámi, abych vám ukázala, jak rehabilitační masáž může být skvělým nástrojem v boji proti stresu. Dělejte to pro sebe - myslím, že to stojí za to.

Tak co říkáte na rehabilitační masáž? Jste připraveni vyzkoušet její léčebné účinky a zažít úlevu od stresu? Doufám, že ano. Protože, jak víme, stres je zlý. A rehabilitační masáž? No, ta je prostě skvělá.

Releted Post

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Jsem provozovatelka svého vlastního masážního salónu ve městě Brno. Začala jsem dělat masáže už ve velmi mladém věku a postupem času jsem svoji dovednost zdokonalovala. Dnes se mohu pochlubit více než dvacetiletými zkušenostmi v oboru. Ve volném čase ráda píšu o masážích a doufám, že jednoho dne vydám knihu na toto téma. Mé práci miluji a jsem hrdá na to, že pomáhám lidem cítit se lépe.

Komentáře

Odeslat komentář