Čokoládová masáž: nejlepší způsob, jak se mazlit s čokoládou

Čokoládová masáž: nejlepší způsob, jak se mazlit s čokoládou

O co jde u čokoládové masáže?

Pojďme se ponořit do světa čokoládových masáží a podívat se, o co vlastně jde. Čokoládová masáž je kombinací uvolňující masáže a fantastických léčivých vlastností kakaa. Kakaové boby jsou skvělým zdrojem antioxidantů a jsou velmi bohaté na některé minerály, zejména hořčík. Hořčík je skvělý pro zklidnění nervového systému a pro zlepšení nálady. Kromě toho čokoláda způsobuje uvolnění endorfinů, hormonů štěstí, což nás dělá šťastnějšími a uklidněnějšími. Z přírodního hlediska je čokoláda bohybálem! Tak proč ji nepoužívat pro naši tělesnou a duševní pohodu?

Odkud pochází čokoládová masáž a jak se provádí?

Čokoládová masáž má své kořeny v antických Mayan tradicích. Věřili, že kakao je dar bohů a těžce ho ctí. Když jsme se moji manželkou Michalem podívali do Mexico před několika lety, měli jsme tu možnost vyzkoušet klasický Mayan rituál, který obsahuje masáž čokoládou, a bylo to absolutně úchvatné! Z té doby jsme oba lásce k čokoládě propadli úplně. Čokoládová masáž je velmi jednoduchý proces. Existuje mnoho různých technik, ale obecně se začíná tím, že se na tělo nanese teplá čokoláda a pak se provádí masáž. Někteří terapeuti používají také speciální čokoládové balíčky, které aplikují na tělo, než začnou s masáží.

Benefity a účinky čokoládové masáže

Možná si myslíte, že čokoládová masáž je jen další wellness vymoženost, ale nemohli byste být víc mimo! Čokoládová masáž má mnoho přínosů, jak pro tělo, tak pro mysl. Mezi fyzické přínosy patří zlepšení krevního oběhu, redukce stresu a napětí ve svalůch, detoxikace těla a zlepšení elasticity a vzhledu pokožky. Díky svým výživovým látkám dokáže čokoláda hydratovat a vyživit pokožku, což ji činí jemnější a mladistvější. Na psychické úrovni čokoládová masáž napomáhá zklidnění mysli, zlepšuje náladu a podporuje celkový pocit pohody.

Jak si udělat domácí čokoládovou masáž

Pokud se cítíte dobrodružní, určitě zkusíte domácí čokoládovou masáž! Mí Michal jsme to zkusili na vlastní kůži a byla to zábava! První věc, kterou budete potřebovat, je kvalitní čokoláda. Nejlépe tmavá, s vysokým procentem kakaa. Čokoládu rozpusťte na mírném ohni a nechte ji trochu vychladnout, abyste se nespálili. Pak si jednoduše natřete tělo čokoládou! Můžete se masírovat sami, nebo to může být skvělá příležitost pro romantickou masáž s partnerem. Jako bonus, čokoládová masáž v domácím prostředí plní váš domov nádhernou vůní čokolády. Věřte mi, po takové zkušenosti budete mít chuť na čokoládu ještě více!

Tipy a triky pro maximální využití čokoládové masáže

Chcete-li co nejvíce využit z čokoládové masáže, měli byste se podívat na následující tipy a triky. Zaprvé, uchovejte si čokoládu mimo teplo a vlhkost, aby neztratila své výhody. Dále se ujistěte, že se během masáže uvolníte a nechte svou mysl v klidu. Pokud máte možnost, vezměte si před masáží teplou sprchu, aby se vaše pokožka připravila na absorpci všech výhod čokolády. A konečně, užívejte si každou minutu! Čokoládová masáž je úchvatný zážitek, který zasluhuje plnou pozornost. Ať už se rozhodnete pro to cokoli, ujistěte se, že se v tomto okamžiku věnujete sami sobě, pro vlastní potěšení a relaxaci.

Releted Post

Hana Novotná

Hana Novotná

Jsem licencovaná masérka se specializací na wellness a šetrné techniky. Provozuji vlastní masážní salon v Plzni, kde klade důraz na holistický přístup k péči o tělo a duši. Mám ráda, když se klienti cítí uvolněně a oživeně po masáži. Dále se věnuji psaní článků o masážích a technikách pro relaxaci. Jsem matka dvou dětí a v mém volném čase se ráda věnuji malování a chození do přírody.

Komentáře

Odeslat komentář